Sahte Lacoste Ayakkabı Nasıl Anlaşılır

lacose-logo

Dünyaca ünlü giyim markası Lacoste, en çok taklit edilen markaların başında yer alıyor. Sade ve klasik çizgisinden ödün vermeyen ünlü Fransız markasının taklitleri de alınan her türlü önlemlere rağmen piyasada karşımıza çıkıyor ve gerçeklerinden ayırt etmek de gitgide zorlaşıyor.

Yine de dikkatli bir kişi için gerçek ve sahte lacoste ayakkabı arasındaki farkları anlamak zor değil.

 1. Ayakkabıyı dikkatli incelemek sahte ayakkabıyı anlamanın ilk adımı. Çünkü şeytan ayrıntıda gizlidir. Lacoste marka ayakkabılar her zaman yüksek kalitede üretilmektedir. Ayakkabının dikişlerinde ya da yapıştırılmış kısımlarında hata bulamazsınız. Eğer incelediğiniz ayakkabıda gözünüze batan bir hata varsa o ayakkabı %100 sahtedir diyebiliriz.
 2. Eğer satın almayı düşündüğünüz ayakkabının fiyatı size piyasa fiyatlarına göre ucuz geliyorsa, ikinci bir kere düşünmeniz gerekir. Özellikle internetten satın aldığınız sitelere dikkat etmeniz lazım. Zira satın almadan önce ayakkabıyı inceleme olanağınız olmadığı için, sitenin güvenilir bir site olması tek garantiniz. Son zamanlarda yaygınlaşan indirim siteleri ve Gittigidiyor gibi kullanıcı ile satıcıları buluşturan sitelerde sahte ürünler maalesef cirit atıyor. Bu sebepten dolayı değerinin altında satılan bir ayakkabıya her zaman şüphe ile yaklaşın.
 3. Ayakkabı kadar ayakkabının satıldığı paket de ürünün sahteliği konusunda fikir verebilir. Gerçek Lacoste marka ayakkabılar kaliteli kutuların içinde satılmaktadır.  Paketin üzerindeki yazılara ve logoya da dikkat etmeyi unutmayın.
 4. Timsah logosu. Lacoste’un meşhur timsah logosuna yakından bakın. Her ne kadar basit görünse de timsahın ayrıntıları sahte ayakkabıları deşifre etmeye yardımcı olacaktır.

Şık ve bir o kadar da sade modelleriyle gözleri üzerine çeviren Lacoste, taklitlerine rağmen çoğu kişinin almak istediği markaların başında geliyor ve gelmeye de devam edecektir. Eğer almayı düşündüğünüz ürünün gerçekliğinden şüpheniz varsa o ürünü almayın. Hatta taklit olduğunu anladığınız ürünleri ya da bu ürünleri satan yerleri okuyucularımızla yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

“Sahte Lacoste Ayakkabı Nasıl Anlaşılır” için 19 cevap

 1. 40 TL ye Lacoste alırsan, Takoste gelir tabii. akıl var mantık var arkadaşım, 300 TL ye yakın fiyatı olan ayakkabı nasıl 40 TL ye satılır? Siz böyle av oldukça bu avcılar piyasadan çekilmez!

 2. Arkadaslar iki tane ayakkabi begendim lacosteden ama bu yorumlari gorunce biraz tursmadim degil acikcasi ne yapacagmida
  Pek bilmiyorum galiba lacoste garanti konusunda pek esnek degil gibi

 3. ayakkabıgarajındaki lacoste ayakkabıdan aldım malesef
  %100 kalitesiz taklit… sıradan bir ayakkabı bile çok dah afazla kalitelidir. Koskaca markalar görmüyorlar mı , bizler de outlettir, ara sıra internetten kısıtlı sayıda mal ucuza satılıyor kampanya yapılıyor diye saf gibi alıyoruz.

 4. Facebookta reklam verilmişti ayakkabıgarajı.com diye bi site var. orda 40 liraya lacoste var alan var mı güvenilir mi yoksa sahte mi bilgisi olan varsa lütfen paylaşabilir mi..

 5. facenin yan tarafındaki reklamlarda lacost ürününü incelerken almış oldum berbat ve sahte ürün geldi ve satıcısı yok dolandırıcı iade adresi fatura tel isim hiçbirşey yok haram olsun

 6. lacoste ayakkabılarında orjinal olanlarda timsah simgesinin biri öne diğeri geriye baktığı söleniyor bunun doğruluğu nedir acaba?

  1. Logoya baktığınızda timsahın ağzı hep sağ tarafa bakıyor olmalıdır. Bakmıyorsa siz de o ayakkabıya bakmayın.

   1. Allah aşkına ya diyelim ki bir arkadaşta gördünüz Lacoste ayakkabı eğilip gözüne mi bakacaksınız timsahın. Hadi baktın diyelim. Amacın ne ki senin?Bırak giysin niye eziyorsun.Senin gibi enayi değil diye ezecek misin?

 7. lacost marka ayakkabı 1 ay içerisinde yanlarından ayrılır,iade edilir merkeze gider kullanıcı hatası diye geri gelir,tekrar yollanır,tekrar aynı nedenlerle özür dilenerek iade alınmaz ya da değiştirilmez.4-5 kere bu böyle devam eder ama bir sonuç çıkmaz.taklitlerine rağmen çoğu kişinin almak istediği ve aldığı lacostun sahtesini almak inanıyorum ki çok daha mantıklıdır. 280 liraya aldığım ayakkabıyı lacost değiştirmez ama pazardan aldığın sahtesi sorgusuz sualsiz değiştirilir. lacost marka ayakkabının gerçeği böyle anlaşılır. lacost marka ayakkabı kalitesizdir ve temsilci şirketi arkasında durmaz neden çünkü bıkmışlardır sürekli şikayetten ve kestirme yol kullanıcı hatası demektir. çevremde en az 3-4 arkadaşım var lacostla bu tür sorun yaşayan ya da yaşamaya devam eden.hepsine de söylenen söz aynı ”kullanıcı hatası” Ne kadar sakar insanlar ülkesiymiş ki burası hiçbirimiz lacost ayakkabı giymeyi beceremiyoruz. En büyük Lacost.Bundan sonra her fırsatta Lacost antipropagandası yapacağım her yerde, her fırsatta sosyal medyada…İnsanların paralarının boşa gitmemesi için…

  1. Kesinlikle sonuna kadar haklısın. Lacoste ayakkabılar tam bir fiyasko. 280 tl lik dayanıklılık ve rahatlık sunmuyorlar.

  2. Gerçek lacoste ayakkabısı alıp 2 ay sonra ayakkabımın tanınmaz hale geldğini söylemek istiyorum 240 tl para verdim keske baska ayakkabı alsaydım

  3. gerçekten çalıştığım yerin patronu da aynı gerekçeyle iade etti ama kullanıcı hatası dediler, adam giymedi elemanlara verdi tshırtleri..

  4. Arkadaşım ilk olarak şunu söyleyeyim lacost diye bir marka yok. O Lacoste diye yazılır ama neticeye bakarsak evet haklısın

 8. Lacoste marka ayakkabıların lacoste mağazaları dışında başka herhangi bir mağazada satılan modelleri orijinal midir?

  1. Lacoste mağazaları dışında başka bir mağazada satın alacağınız ayakkabıların orijinal olma olasılığı mağazanın kalitesine ve güvenilirliğine bağlıdır. Ayakkabının fiyatı da ayakkabının orijinalliği açısından size ipucu verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.